تبلیغات
دین وزندگی دبیرستان (نمونه دولتی مهر) شهر خدابنده - متن پرسش و پاسخ از علامه کورانی در مورد مهدویت و ظهور - قسمت اول + فایل صوتی


روایتی که داریم این است که آخرین حکومت عربستان قبل از ظهور حضرت حاکمی بنام عبدالله دارد که بعد از مرگ او حکومت به یکسال نمی رسد و تعدادی حاکم می شوند ولی هر کدامشان به یکسال نمی رسند. گفتیم شاید این همان عبدالله است ولی سلمان از یکسال رد کرد....

» ابتدای نظرات (108)

 

تشکر میکنیم از حضرت استاد بخاطر این بحث کوتاه و فشرده و جامع شان... و سوالات را میخوانم؛

 با سلام

 

_ آیا میتوان اتفاقات سیاسی و مذهبی در یمن، عراق و سوریه و ... یعنی حوادث عصر ما را که الان دارد اتفاق می افتد با نشانه های ظهور تطبیق داد و جزء نشانه های حتمی ظهور دانست؟

کتابی که خدمت شما آوردم کتاب فرهنگ موضوعی هست و عصر ظهور یک گوشه از اینه. این چهل فصله، فصل ایرانی ها و ظهور، بلاد شام و ظهور. داریم که در سوریه جنگ می شود در قَردیس یعنی همان دیرالزور بین سفیانی و ترک(ترکیه) جنگی می شود؛ بعد از این جنگ یا وسطش، زلزله بزرگ در خود سوریه و خسف زمین اتفاق میفتد و بعد آن سفیانی ظاهر می شود؛ سفیانی قبل از ظهور ظاهر شود، یمانی همراه او ظاهر می شود. یعنی رأسا سوریه را از دست می دهیم و در یمن جبران میشه.

چه وقت؟ کی؟ توقیت نمیکنیم، ما فقط میگیم این جریانات را داریم. وقتش کی هست؟ خدا می داند. هی اصرار می کنند شما چرا نمیگید فلانی یار امام مهدی ست؟ میگم اگر صددرصد بتوانم هم توقیت نمیکنیم؛ توقیت نمیکنیم اما می گوئیم جریاناتش اینهاست؛ جنگ قرقیسیا داریم، زمین لرزه داریم، بعدش سفیانی ظاهر می شود.

در یمن جنگی هست، کشمکش هست، بعدش یک انقلاب ناموفق هم هست، و بعدش یمانی می آید. این بر اساس روایات اهل البیت سلام الله علیها است.

 

_ سوال بعدی در مورد تعداد خانم های اصحاب امام سوال کردند

اصحاب مخصوص یعنی وزرا امام مهدی روحی فداة. اولا امام وقتی در مکه ظاهر می شود تقریبا 19 هزار نفر انتخاب میکند که اینها همراه ایشان در عراق هستند. اصحاب مخصوص امام را خدا فقط انتخاب می کند. اینها 313 نفر از زبده گان جهان اند. اینها را بعدا امام میخواهد در جهان در 313 ولایت تقسیم کند. هر ولایت یکی از اینها حاکم خواهند شد. هر یکی از این یاران حضرت از ملیت های مختلف، فارس و عرب و هندی و ترکی و انگلیسی و ... و زبده مردم دنیا هستند. در یکی از اینها اسم الاعظم دارند. کم نیست! در تمام صحابه پیغمبر فقط سلمان اسم الاعظم داشت. اینها 313 نفر اصحاب مخصوص حضرت اند. یک نیروهای مخصوص دارند، مثلا ده هزار. و همینجور...

از یاران مخصوص امام سلام الله علیه خراسانی، شعیب بن صالح هستند. شاید اسمش شعیب نیست، اسم شعیب الصالح را امام میگذارد و فرمانده کل نیروهای امام سلام الله علیه است.

 

_ سوالی که کردند، اینکه ظاهرا شما در یکی از مصاحبه ها دو سال پیش فرموده اید که 8 سال دیگر حکومت عربستان از وهابیت خالی می شود. درسته این چیزی که از شما شنیدیم؟

گفتم ده سال. پخش مستقیم یک وهابی تلفن کرد و پرسید شما گفتید تا 10 سال دیگر وهابیت در عربستان نمی ماند؟ گفتم بله، این حدس من از روایاته. گفت کجا دارید میرید؟ گفتم وهابی نمیمونه، گفتم یک میلیون و نیم وهابی داریم و بقیه سنی ها در عربستان وهابی نیستند؛ گفتم شما دو قسمتید، یک قسمت میروند غار و با پولشان بازی می کنند و یک قسمت میروند سوریه منتظر سفیانی. شما کجا میروی آقای شیخ؟

من پیش بینی کردم، این پیش بینی هست؛ پیش بینی من بر اساس روایات است. الحمدلله الان داره محقق میشه. میبینید آمریکا چه داره میکنه با عربستان؟ این آقای اوباما چه داره میکنه؟ الان برای اینها ظاهر شد که وهابیت خودش خشنه و اصلا قابل اعتماد نیست. الحمدلله دارن مفتضح میشن و ان شاء لله نابود میشن...

 

_ در روایات هست که پرچم سفیانی سرخ هست و اخیرا آنطوری که معروف شده می گویند که عبدلله اردن هم پرچم سپاهش را سرخ کرده. این ارتباطی با عبدالله اردن می تواند داشته باشد؟

این را از من سوال میکنند که سفیانی می تواند عبدالله اردن باشد یا نه؟ اولا عبدالله اردن کوچکتر از آن است که سفیانی باشد. اولا عبدالله اردن مملکتش کوچک است، بعدا منصوب از طرف اسرائیل است. سفیانی شخصیت بزرگی ست؛ حاکم سوریه می شود. سفیانی بزرگ تر از عبدالله است و روایات داریم پرچمش سرخ است، درسته. و از طرف درعا مرز اردن می آید و نسب خودش از ذریه ابوسفیان است. این عبدالله متاسفانه نسبش صحیحه و این نمیشه سفیانی. ولی سفیانی نسبش به معاویه می رسد.

 

_ یکی از سوالاتی که زیاد پرسیدند این است که نقش آذربایجان چیست و اینکه ربطی به موضع گیری های فعلی ترکیه دارد؟

 خیر. هیچ روایتی درباره ورود و تاثیر نیروهای خارجی به ایران ندیدم. این ترکیه، یعنی آذربایجان روایت ها داریم که وقتی که یمانی در 7 ماه قبل ظهور حضرت حاکم یمن می شود، حضرت هم شبیه ظهورش در غیبت صغری ظاهر می شود. و حرکت میکنند به سمت ایران، عراق و ...؛ و هر کس او را می بیند امام مرتبطشان میکنند به یمانی؛ به عنوان سخنگو، وکیل و حاکم از طرف حضرت که طاعتش بر تمام مومنین واجب است، این همان یمانی ست. عجیبه... اما به خواست امام است...

در مورد یمانی در ایران اختلاف میشه که آیا ما از این یمانی اطاعت کنیم؟ چرا که امام فرمود...

ایران دو قسمت می شود و یک قسمت میگویند که ما اطاعت میکنیم، و یک قسمت مثلا لائیک و روشنفکرها میگویند که ما اطاعت نمیکنیم و کشور را تقدیم این یمانی نمی کنیم. ولی 7 ماه قبل از ظهور حضرت در داخل ایران کشمکش میشه و امام باقر سلام الله علیه میفرمایند اگر من بودم خودم را نگه میدارم، در اختلافات داخل ایران تند نرو. موجی برخلاف یاران امام مهدی در ایران میشه، تا اینکه موج آذربایجان شروع می شود. لابد لنا من آذربایجان لا یقوم لها شی ...

موج آذربایجان برای تائید امام قوی است و مجبور میشوند پایتخت تهران را اینها... ( شاید انتخابات است) قیام یک سید در شمال، علمایی در مشهد، علمایی در اصفهان ما داریم. کشمکش داخل ایران هست ولی حرکت سرد است(انتخابات مثلا).

یاران امام و خراسانی و شعیب بن الصالح پیروز می شوند. و آنوقت است که امام به عراق می رسد. و نیز اینها می روند با امام سلام الله علیه در عراق بیعت میکنند .

 

_ در مورد بداء پرسیدند که آیا در علائم حتمی بداء داریم؟

نه نداریم. "بداء فی العلائم الحتمیه لا یکون أبدا" بداء در مواردی که خدا به عموم مردم نگفته وارد است و معنیش این است که بر خدا محتوم نکنید، خدا برای خودش محتوم کرد، ولی برای خودت محتوم نکن، این معنی آن است.

 

_ یکی از سوالات دیگر این است که در خصوص وضعیت شرق آسیا آیا مطلبی در روایات بیان شده؟ و با توجه به جمعیت کثیر شرق آسیا و اینکه در روایات داریم که دو سوم مردم جهان در زمان ظهور از بین می روند آیا مربوط به حوادث طبیعی است؟

  روایات داریم که سال ظهور حضرت جنگ جهانی می شود. می گویند بین هند و چین می شود. یعنی اگر جنگ جهانی هست از مسلمین دور می باشد. و اینها وقتی عمده غربی ها آمدند و به امام پیوستند، بقیه مردم دنیا هم می آیند.

 

_ دو سوال نیمه شخصی پرسیدند و گفتند فیلمی از شما هست که مرگ عبدالله عربستان را تبریک گفتید. آیا این همان عبدالله روایات ممکن است باشد یا نه؟

روایتی که داریم این است که آخرین حکومت عربستان قبل از ظهور حضرت حاکمی بنام عبدالله دارد که بعد از مرگ او حکومت به یک سال نمی رسد و تعدادی حاکم می شوند ولی هر کدامشان به یک سال نمی رسند. گفتیم شاید این همان عبدالله است ولی سلمان از یک سال رد کرد و بعد گفتم این عبدالله نیست...

بعضی ها اصرار دارند؛ خدا حفظ کند سید حسن نصرالله گفت "ینتهی مُلک السنین... " یعنی حکومت سه ساله. یعنی سه سال نمی شود! نه یک ساله. گفتیم ان شاء لله

تفسیری که من از این حدیث میکنم یعنی یکساله که بر این عبدالله منطبق نمی شود. ولی تفسیری که دیگران میکنند سه ساله است، که در این صورت میتواند همان عبدالله باشد. سلمان نباید سه سال بماند. امید داریم ان شاء لله

 

_ سوال کردند که استقرار شما در ایران با مسائل ظهور که درباره ایران بیان شده ارتباطی داره یا نه؟

آمده ام اینجا چونکه ارزش انقلاب ایران و ارزش ایرانیان زمینه سازان ظهور بسیار است. آمدم حوزه علمیه قم و الحمدلله از وقتی که آمدم شروع کردم به احداث موسسه برای احادیث امام مهدی علیه السلام.

عصر ظهور را که نوشتیم دوران جنگ بود. در ایام جنگ هم کسی که میگوید این جنگ متوقف می شود شبیه این است که خیانت کرده باشد. و من در این کتاب نوشتم روایات دلالت دارد به اینکه این جنگ متوقف می شود. و اونوقت با عصبانیت برخورد کردند. من رفتم دفتر آقای منتظری و گفتند سید احمد زنگ زد و گفت یک نفر مرتبط با شما در کتاب نوشته که این جنگ متوقف می شود . گفتم نه این بی غرضه، و بر حسب روایات نوشته شده؛ و من هر چه دارم به ایران دادم و از ایران چیزی نگرفتم. این خدمات الان انسان نمیتواند بگوید مربوط به صنعت موشک و ... که موفق شدم به ایران بدم. اینها مؤید ایران است. ایران مهم ترین ارزشش امام رضا علیه السلام و یاری امام زمان سلام الله علیه است.

 

_ در مورد دابة الارض توضیح میفرمائید؟

دابة الارض از علامات قیامت است و مربوط به ظهور حضرت نیست. دابة الارض و یأجوج و مأجوج اینها علامت های قیامت است. ظهور امام سلام الله علیه تا روز قیامت شاید تا 50 هزار سال طول بکشد. از علامت های قیامت است که دابة الارض ظاهر می شود و امیرالمومنین همراهش می آید و این نزدیک قیامت است. همینجور یاجوج و ماجوج از سرزمین دیگر به زمین می آیند. ولی اینها علامات قیامت اند و ربطی به ظهور امام زمان عج ندارد.

 

_ فرمودند ظهور صغری را هم توضیح دهید.

اینها رو درست کردند . نداریم ظهور صغری. " یظهر فی شبهه لیستبین امره "  7 ماه قبل از ظهور همان وقتیکه یمانی ظاهر می شود و حضرت ارجاع میدهد به یمانی، و خودش بین یارانش در ایران و عراق و ... حرکت میکند این را می گویند ظهور صغری. ظهور صغری یعنی امام سلام الله علیه را گاهی می بینند و نماینده ایشان هم یمانی ست که این را اسمش را گذاشتند ظهور صغری. وگرنه به این اسم نداریم، غیبت صغری و غیبت کبری داریم. این مقدمات ظهور است. ظهور از روز عاشورا از مکه و کعبه ست.

 

_ سوال بعدی این است که روز عاشوراست یا 23 رمضان؟

23 رمضان روز ندای آسمانی ست. همان سال. 23 رمضان شب جمعه ندای آسمانی از بالای کعبه به زبان های مختلف به جهان می رسد که ظلم و ستم تمام می شود، مهدی می آید با او بیعت کنید.

بعدش ماه مبارک؛ شوال، ذی قعده، ذی حجه. تا سه ماه و محرم سال دیگه. سال زوج قمری. بعدش سال فرد روز شنبه روز عاشورا امام ظاهر می شود.

 

_  در مورد مطالبی که در کتاب شما بوده یکی از اسامی امام منصور است. در این کتاب و در علت های غیبت از ترس حضرت صحبت به میان می آید. "خائفاٌ یترقب" رو توضیح بدهید.

خائف یترقب همونجور که حضرت موسی " فخرج منها خائفاً یترقب..." نه خوف ما ، نه ترس ما... خائف یعنی خودش مامور به حفظ جانش است که مواظب دشمنانش باشد. شاید به فارسی به معنی ترسو باشد ولی ترسو نیست؛ در اصل مامور به مواظبت معنی آن است مثل حضرت موسی که ظاهر شد. امام سلام الله علیها از مدینه به مکه می رود "خائف یترقب"...  به این معنی.

 

دانلود فایل صوتی
طبقه بندی: درباره امام زمان (عج)،

تاریخ : یکشنبه 23 خرداد 1395 | 09:15 ق.ظ | نویسنده : باب اله عزیزی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • جوان مکانیک